Vincenzo Montella: Bence Avrupa’nın ilk 5 ülkesinden biriyiz

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Ay-Yıldızlı takımın Hollanda’ya 2-1 yenilerek EURO 2024’e veda etmesini değerlendirdi. Montella, Türkiye’nin Avrupa’nın en iyi 5 takımından biri olduğunu söyledi ve “Bu takımla gururlanmamız gerekiyor” dedi.

A Milli Takım, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında Hollanda’ya 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti. Ay-Yıldızlı ekibin teknik direktörü Vincenzo Montella, karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

TRT’ye konuşan Montella’nın açıklamaları şöyle:

“Bence Avrupa’nın ilk 5 ülkesinden biriyiz. Böyle bir akşam yaşadığımız için üzgünüz. Bütün ülkemizi arkamızda hissederek ve bütün oyun stratejimizi benimseterek bir kimlik kazandırdığımız için gururluyuz. Oyuncularımızın alınlarında öpmek lazım. Çok iyi adapte oldular. Gerçekten gururlanmamamız gerekiyor. Buraya kadar geldik ama daha fazlasına da ulaşabilirdik.”

“Sempati kazandık”

“Maçın geneline baktığımızda çok iyi yorumladığımız bir bölüm var. Sonrasında 10 dakika topa sahip olamadık. O anları daha iyi yönetebilirdik ama turnuvanın en genç takımı olmamızın etkisi vardı bunu yapamamamızda. Oynama şeklimiz ve sahaya yansıttığımız karakterimizle sempati kazandık. 8 sene sonraki Avrupa Şampiyonası’nda da bu takımın yarısı muhtemelen burada olacak. Rakipten daha fazla şut attık ama değerlendiremedik. Gol beklentisi de rakipten fazlaydı ama değerlendiremedik.”

“Futbolcularımız biraz dinlensinler. Sonra eylül itibariyle Uluslar Ligi’nde bir üst kademeye geçmek istiyoruz. Sonrasında biliyorsunuz Dünya Kupası Elemeleri olacak.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir